KURZ CVIČENÍ SM SYSTÉM_pátek

10.7.2020 - Friday

SM Systém: Spirální stabilizace páteře dle MUDr. Smíška

SM systém je jednoduchá, avšak vysoce účinná metoda, která pomáhá předejít či se zbavit bolestí zad. Název je odvozen ze slov Stabilizace a Mobilizace páteře.

Jedná se o pohybový program, který využívá všechny důležité prvky v každém cviku najednou: posilování, stabilizaci, strečink, relaxaci, koordinaci a nácvik rovnováhy.

Cvičení je určené pro kohokoli bez ohledu na věk. 

  • Indikace:
  • výhřez plotének (zpevnění svalů kolem páteře)   
  • skoliózy nespecifické bolesti zad           
  • sedavé zaměstnání
  • kompenzace náročného sportu
  • RS (roztroušená skleróza) při zachované fci HK    
  • Bechtěrevova nemoc

Metoda je založena na aktivním pohybu s lanem, kdy dochází k zapojení šikmých svalů břišních a protahování páteře směrem vzhůru. 

Tím se zpevní střed těla, uvolňují se velké klouby a regeneruje se páteř a meziobratlové plotýnky (SM systém pomáhá rychleji a efektivněji léčit akutní výhřez meziobratlové ploténky konzervativní cestou).

U řady chronických obtíží, u kterých nebyla předchozí terapie účinná – např. spinální stenóza, skolióza, potíže po operacích páteře – dává možnost efektivní léčby. 

Je to komplexní systém jak pečovat o pohybový aparát, zlepšit funkci vnitřních orgánů, celkově zpevnit tělo a cítit se lépe. 

Cvičení se dá lehce naučit, protože využívá přirozenou koordinaci pohybu člověka, která je běžná při chůzi i běhu. 

Existuje velké množství variací (budeme využívat různé pomůcky jako balanční čočky, bolstery, elastické pásky, zapojíme prvky z jógy a dalších cvičení atd.), tím pádem je lekce pokaždé jiná a zábavná.

Pokud je Vám tedy 14 – 100 let, chcete si dobře zacvičit, ulevit od bolesti zad či bolestem pohybového aparátu předejít, máte rádi dynamičtější typ cvičení a dobrou atmosféru, je tento kurz to pravé pro Vás!

 

TERMÍN:. 15.5. - 31.7. /POZOR   24.7. se lekce NEKONÁ/

DEN: pátek

ČAS: 9:00-10:00h

POČET LEKCÍ: 9

CENA: 1440,-Kč cena zahrnuje pronájem sálu, lekce, zapůjčení pomůcek.

LEKTORKA: Pavla Chmelařová 

KDE: Sádhana yoga studio, Krakonošovo nám 19, Trutnov

 

Přihlašte se na akci