SPECIÁL - SEMINÁŘ IYENGAR JÓGY II.

18.7.2020 - Saturday

Speciál předklony & záklony

 

O tomto setkání půjdeme do hloubky, proto je dobré, aby přihlášení měli alespoň základní zkušenost s Iyengar jógou (min 3 měsíce pravidelné praxe). 

 

Všechny záklony stimulují centrální nervovou soustavu a zvyšují její schopnost snášet stres. Pomáhají nám odlehčit od napětí a nervového vyčerpání. Stimulují a energizují tělo. Protahují játra a slezinu. Všechny záklony stimulují centrální nervovou soustavu a zvyšují její schopnost snášet stres. Pomáhají nám odlehčit od napětí a nervového vyčerpání. Stimulují a energizují tělo. Protahují játra a slezinu. 

 

BKS Iyengar říká, v předklonech jsou břišní orgány stlačeny, což má unikátní efekt na nervový systém: jakmile se tyto orgány uvolní, přední mozek se ztiší a tok krve do mozku je regulován. Sympatetický nervový systém se uvolní a sníží tep a tlak krve. Uvolní se napětí z orgánů vnímání a smysly zrelaxují. Vzhledem k tomu, že tělo je v předklonech v horizontální poloze, srdce se odlehčí, protože nemusí pumpovat krev proti gravitaci a tak se krev snadněji dostane do všch částí těla. Předklony také posilují paraspinální svaly, mezižeberní spoje a vazy.

 

Kontraindikace: těhotenství

 

KDY: 18.7.2020

DEN: sobota

ČAS: 10:00-11:30

CENA: 300,-Kč

NELZE UPLATNIT PERMANENTKU, platba v hotovosti na místě.

LEKTOR:  Veronika Tomko

KDE: Sádhana yoga studio, Krakonošovo nám 19, TrutnovVER ZÁKLONY

 

Přihlašte se na akci