108 POZDRAVŮ SLUNCI

21.3.2020 - Saturday

108 pozdravů slunci


Přijďte přivítat sluníčko, protáhnout tělo, zažít SADHANU-vnitřní praxi a koncentraci v pohybu.

Pokud cvičíte alespoň jednou týdně, zlvádnete tuto oslavu slunce.

Díky praktikování 108 kol se dostanete do klidu a hluboké meditace, otevřete své vnitřní slunce. Je to silný zážitek a krásná výzva. Není čeho se bát.

Půjdeme 7×14 pozdravů

(7 čaker a k jedné čakře 14 pozdravů s příslušnou mantrou) = 98 + 10 pozdravů na secvičení, sladění.


REZERVACE NUTNÁ!! 

KDY: 21.3.2020

KDE: Sádhana yoga studio

ČAS: 9-11 hod

CENA: 250,-

POVEDE: Natálka Ondrášková

 

Přivítáme jarní rovnodennost transformačními 108 pozdravy slunce Surya Namaskara.

Důležitější je účast, než-li výkon.
Jste srdečně zváni, lidé každého věku, bez rozdílu. 

Proc 108 x pozrav slunce?
V mnoha kulturách je vnímán letní a zimní slunovrat astrologickým postavením planet jako čas, kdy se otevírají brány k vyšším dimenzím. My se také oddáme rytmům vesmíru a slunce a dostaneme se do klidu a hluboké meditace díky praktikování 108 kol pozdravu slunci. Je to silný zážitek, který bude trvat a dokáže naše cvičení jógy změnit. Jedná se o neuvěřitelný způsob, jak detoxikovat fyzicky i psychicky a praxi zvládne i ne dlouho praktikující člověk. Program většinou trvá od 90 do 120 minut. Pokud cvičíte alespoň jednou týdně jógu, zlvádnete tuto oslavu slunce. Tradičně se 108 pozdravů slunci provádí při změně ročních období. Sebou potřebujete pohodlné oblečení, podložku, deku a pitný režim.
Pokud máte nějaký dotaz ohledně této události nebo pokud chcete zkonzultovat vhodnost tohoto cvičení s vaším zdravotním stavem, kontaktujte nás.
Těším se naviděnou v hojném počtu

Více o významu:
108 kol pozdravu slunci odráží hlubokou tradici a spiritualismus. Význam počtu je stále otevřený výkladu a je mnoho teorií, proč právě toto číslo. 108 bylo dlouho považováno za posvátné číslo v hinduismu, buddhismu a józe. Tradičně Mála, nebo girlanda z růžence, se spojují do řetězce 108 kuliček (plus jeden pro "gurua", kolem kterého se ostatních 108 korálků otáčí jako planety kolem Slunce). Mála se používá pro počítání, zapamatování a připomenutí si mantry stejně jako se používají katolické růžence.

Renomovaní matematici védské kultury označují 108 jako číslo celistvosti bytí. Toto číslo také spojuje Slunce, Měsíc a Zemi: průměrná vzdálenost Slunce a Měsíce k Zemi je 108 krát jejich příslušné průměry. Tyto přírodní jevy vedly k mnoha příkladům rituálního významu.

Podle jógové tradice je po celé Indii 108 tvz. pithas, neboli posvátných míst. Je to také 108 Upanišad a 108 marma bodů (posvátných míst v těle).

108 čaker, které se spojují v srdečním pletenci, 54 písmen sanskrtské abecedy, kdy každé písmeno má mužský a ženský princip, čímž znásobeno dvěma opět dojdeme k číslu 108. Stoosmička se prolíná celým vesmírem. Spojuje minulost, přítomnost a budoucnost do jednoho celku, kdy čísle 1 je Brahma, Bůh, vyšší pravda, 0 symbolizuje nevědomost a 8 celistvost, nekonečno a věčnost.

108 je posvátné číslo, které se prolíná celou historií a mytologiemi celého vesmíru, nejenom jógy.

Těšíme se na Vás, že se sejdeme opět v krásném počtu jako loňský rok :-)

Přihlašte se na akci