NOVOROČNÍ WORKSHOP - obsazeno

3.1.2018 - Wednesday

,,Celou védantu můžeme zhustit do čtyř slov: dá-ham tělo, ná-ham nejsem, kó-ham kdo jse, só-ham já jsem to."  (Ramana Maháriši)

Srdečně vás zvu na novoroční workshop Čakra sádhana, který bude zaměřený na vybraná témata z pole čakra jógové teorie a praxe.

Workshop nabídne v jistém slova smyslu prostor pro malý rituál přechodu, v jehož rámci se dotkneme:

•  toho kým nejsem / už nechci být  (svádhišthána)

•  toho, co je potřeba pustit a opustit / uznání toho, z čeho mám strach a co mě podmiňuje (múladhára)

•  toho kým mohu být / zpřítomnění toho, co můžu a nemusím (manipúra)

•  tématu svobody, soucitu, empatie a vděčnosti (anáhata)

•  volné komunkace a principu přímosti (višuddhi)

•  schopnosti vidět (se) nezkresleně (ágja)

•  tématu bytostného já (sahasrára)

Vítáni jsou všichni Ti, kteří v józe tuší spíše cestu k souvislostem vlastního nitra, než ryzí cestu na jógamatku a z jógamatky.

Workshop potrvá 3 hodiny a zahrne teoretické povídaní, praxi a satsang.

Kontraindikace k praktické části: těhotenství a šestinedělí, epilepsie, hypertenze a od ní odvislé potíže, recentní zranění a pooperační stavy, zánětlivá onemocnění, nádorová onemocnění v chemoterap. léčbě, panická ataka, schizofrenie. V případě pochybností konzultujte s lektorkou.

o čakra józe:

Čakra jóga vnímá člověka jako duši, zažívající lidskou zkušenost.

Vychází z toho, že vše je energie, kterou nelze nikdy zcela zničit, lze ji transformovat. Přichází s prizmatem, podle kterého vše disponuje specifickými formami energie – od tělesných systémů, přes myšlenky a emoce, vzorce sebepojetí i vztah ke světu. Mezi různými vrstvami našeho bytí (panča kóša), probíhá neustálá a čilá interakce.

Čakra jóga v pojetí Barbory Hu je specifickým přístupem, který propojuje tantrickou jógu s jinými poli sebezkušenosti, poznání a vědami o člověku.

Pojetí čaker je zde konceptuální. Čakry jsou vnímány jako energetické matrice, obsahující konkrétní podmíněnosti i potenciály, které zažíváme na úrovni těla, pohybů mysli a naší osobní i kolektivní orientaci v časoprostoru. 

Dotýkají se svým vlivem tělesné stavby, fyziologie, různých rovin a kvalit vědomí, způosbu jakým zakoušíme sami sebe i vnější svět.

Festivalová lekce je ochutnávkou tohoto přístupu sebezkušenosti, zahrnující  základní vstup do teorie, praxi ásan a krijí, pránájamy, muder, manter, dhárany, relaxace a meditace

o lektorce:

Barbora Hu se snaží jógou žít jak nejlépe dovede už 15 let. Je vystudovanou indoložkou a kulturoložkou, autorkou tří knih o józe (Teorie čakra jógy - Fontána, 2016 a Jógátky I - Fragment, 2016, Jógátky II - Fragment 2018), hojně se věnuje také jógové publicistice na různých platformách v ČR i zahraničí. Založila a pět let vedla jóga studio v Praze, nyní působí jako nezávislý lektor. Je průkopnicí čakra jógy, v jejím pojetí eklektické formy sebezkušenosti a sebepoznání, která člověku může pomoci k integritě. 

Doménou její praxe je individuálně aplikovaná jóga terapie a hypnopraxe. Bára má ráda les a jazz, hory a zen, poesii psanou a žitou, černou kávu a černobílou fotku, zelený čaj a červené víno, malbu a ilustraci, podzim a jaro a také většinu věcí mezi tím. Více zde:  www.barborahu-yoga.cz

Kde: Sádhana yoga studio v Trutnově

Kdy: středa 3.1.2018

Čas: 17:00-20:00

Cena: 490,- Kč REZERVACE NUTNÁ!

Povede: Bára Hu 21767755_10213305154358953_394078157_n

 

 

Přihlašte se na akci