WORKSHOP ZÁDA BEZ BOLESTI A MYSL BEZ NAPĚTÍ

3.5.2020 - Sunday

Mgr. Apolena Tůmová

 

Jogínka, horalka, matka (občas nejógově neurotická). Jógu vnímá jako duchovní nauku, nejen sportovní disciplínu. Přesto se nejblíže k podstatě bytí a spiritualitě nedostává při klasických meditací, ale uprostřed hor.

Klasickou hatha jógu vystudovala v Kalifornii v USA, následovalo studium v Indii a tříletý výcvik Iyengar jógy v Praze. Učí už přes 10 let.

 

Workshop

Iyengar jóga- záda bez bolesti a mysl bez napětí

 

Zdravá a silná  záda jsou základem naší životní vitality. Tento workshop vám pomůže lépe porozumět příčinám bolestí zad, ať už jsou občasné či chronické a jak jim předcházet. 

Sedací životní styl, čas strávený před počítačem i stres a mentální napětí vede ke špatnému držení těla. Svaly a vazy se oslabují a zároveň se dostávají napětí, které pak tlačí na páteř a způsobuje bolest.

Jógové asány pomáhají ke zdravější zádům, narozdíl od klasických izolovaných cviků jóga pracuje komplexně s celým tělem. Budeme se primárně zabývat uvolněním spodních zad, podíváme se ale i na hrudní  krční páteř a otevření ramen. Leitmotivem celého workshopu bude správný dech a jeho funkce na odstranění napětí. S tím je spojená i řízená relaxace a schopnost uvolnit se po mentální i fyzické stránce, protože oblast zad je velmi úzce spojena se stavem naší psychiky.

KDY:  3.5.2020

DEN: neděle

ČAS: 17:00-19:00h

CENA:  450,-Kč cena zahrnuje pronájem sálu, cvičení a  zapůjčení pomůcek.

POVEDE: Apolena TůmováAPOLENA 1

 

 

 

 

 

Přihlašte se na akci