Ilona Limberská

 ilona

Ilona Limberská

zakladatelka Sádhana yoga studia

S jógou jsem se setkala před 13 lety kdy jsem ji zařadila jako doplněk k horolezectví. Natolik mě oslovila, že se stala mojí životní cestou. 

Postupně jsem se začala seznamovat s velmi kvalitními instruktory jógy.

Jóga je jedním z největších indických darů světu - filozoficky založeným systémem cvičení navržených tak, aby udržovala tělo silné a zdravé a mysl klidnou a vyrovnanou.

Pro mě je životní styl, který mě naplňuje, otevírá oči, posiluje a uzdravuje tělo na všech úrovních. Přivádí mi do života spoustu nových bytostí, učitelů, žáků, přátel, spřízněných duší. 

Cvičím s lidmi, aby se cítili lépe a  daří se to.
Jsem lektorkou vinyasa flow jógy a jógy pro těhotné.
http://www.sadhanastudio.cz/rozvrh

 

Ve vinyasa józe, což je termín, který lze přeložit jako „tok“, je dech vlákno, které hladce propojuje řadu pozic (ásan). 

 

Vinyasa jóga je uklidňující a posilující cvičení pro mysl a tělo, zvyšuje fyzickou i duševní flexibilitu. 

Moderní vinyasová metoda může být integrována s jinými formami jógy a obsah a řazení se může od učitele k učiteli výrazně lišit.  

Přistupuji ke svým lekcím vinyasy s tématem, jako je anatomie nebo rovnováha. Téma rozvíjím v celé lekci přípravnými pozicemi, pozdravy slunci a řadou pozic, které směřuji k jedné nebo dvěma pokročilým pozicím. 

Snažím se inspirovat a vést nováčky i “ostřílené”  jógující, aby vždy vědomě dýchali a prozkoumávali - bez ohledu na to, jaký styl jógy si vyberou, vysvětluji, že růst a změna se budou konat pomalu díky důsledné a trpělivé praxi.